دوباره افق دوباره «عصرانه»؛ از امشب ساعت ۱۹
دوباره افق دوباره «عصرانه»؛ از امشب ساعت ۱۹

سری جدید مجله خبری «عصرانه» از امشب روی آنتن شبکه افق می‌رود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، «عصرانه» عنوان مجله خبری شبکه افق است که پیش از این در چند سری تولید و از این شبکه پخش شده است.

این برنامه تلویزیونی به مرور و تحلیل آخرین اخبار جاری در کشور، منطقه و جهان می‌پردازد.

سری جدید مجله خبری عصرانه از امشب (یکشنبه ۱۱ اسفند) روی آنتن شبکه افق خواهد رفت.

آخرین اخبار و اطلاعات پیرامون بیماری کرونا در ایران و دیگر کشورها، آموزش نیروهای تربیت معلم و عملکرد نماینده‌های زن در مجلس دهم از جمله موضوعاتی هستند که در این برنامه مورد بررسی قرار می‌گیرند.

گفتنی است «عصرانه» ساعت ۱۹ از شبکه افق پخش خواهد شد.

لذت نوشتن با لوازم التحریر ایرانی

مجموعه مستند «ایرانیش» روایتی متفاوت از وضعیت تولیدکنندگان کالای ایرانی، برای پخش از شبکه افق آماده شده است. این مجموعه به تهیه کنندگی و کارگردانی روح الله رحیمی، در هر قسمت به سراغ یکی از صاحبان برند و تولیدکنندگان کالای داخلی می رود و طی گفت وگو با آنها، علاوه بر نمایش تصویری روشن از توانمندی ایرانی در صنایع مختلف، به مشکلات و موانع پیش روی آنها نیز می‌پردازد. در ششمین قسمت، همراه با شهرام شکیبا به سراغ تولید کنندگان لوازم التحریر و نوشت افزار ایرانی خواهیم رفت؛ دفتر، مداد، خودکار، مداد روزنامه ای و دیگر نوشت افزارهایی که در ایران تولید می‌شوند می توانند نیاز کشور را در این زمینه تامین کنند ولی بر سر راه این صنعت هم سنگ های فراوانی وجود دارد. در این قسمت علاوه بر نمایش پنانسیل و توان تولید کننده داخلی، پای درد دل صنعتگران نیز خواهیم نشست. «ایرانیش» هر شب ساعت 21:00 و تکرار آن ساعت 12:30 روز بعد از شبکه افق پخش می‌شود.

دامپروری در حاشیه پرآب ترین رود ایران

کارون پر آب‌ترین و بزرگ‌ترین رودخانه ایران است، رودی که در سنگ نوشته‌های باستانی کرن، کرنک و کوهرنگ نیز نامیده شده و نخستین تمدن‌های بشری در کنار این رود شکل گرفته اند. این رود در گذر زمان با گذشتن از مناطق مختلف تمدن‌ها و شهرهای بسیاری را سیراب کرده و منشأ تشکیل شهرها و روستاهای مختلفی بوده است، تمدن‌هایی که گاه با کشاورزی و گاه با دامپروری به ادامه حیات پرداخته اند. مجموعه مستند «کارون شریان زندگی» در نهمین قسمت به دامپروری در حاشیه کارون طی اعصار و قرون مختلف می‌پردازد. این مستند به کارگردانی رضا سیادت و اشکان جوشن پوش، هر روز ساعت 18:30 روی آنتن شبکه افق می رود.

تاریخ انتشار: دوشنبه 12 اسفند 1398