بزرگداشت سالگرد رحلت رهبر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد در شبکه امید
بزرگداشت سالگرد رحلت رهبر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد در شبکه امید

برنامه «دفترچه خاطرات» 14 خرداد به مناسبت رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین پانزده خرداد، از شبکه امید پخش می‎شود.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، خرداد ماه سال 1368 یکی از اندوه بارترین و در عین حال یکی از پر شکوه ترین ایامی است که ملت مسلمان ایران در طول سال های پس از پیروزی انقلاب به خود دیده است. در این ماه از یک سو رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به ملکوت اعلی پیوست و عالمی را در غم ارتحال خود سوگوار کرد و از سوی دیگر، بزرگ مردی از سلاله پاک پیامبر گرامی اسلام به رهبری و زعامت عظیم ترین انقلاب تاریخ معاصر جهان برگزیده شد. این دو حادثه، موجب شد تا خرداد ماه برای همیشه از یک جایگاه خاصی در تاریخ ایران اسلامی‌برخوردار شود.
از این رو به مناسبت بزرگداشت سالگرد حضرت امام خمینی(ره)، روز سه‎شنبه 14 خرداد 98، در قسمت یازدهم از فصل دوم برنامه «دفترچه خاطرات» با حضور  دکتر اکبر اشرفی استاد دانشگاه و محقق تاریخ معاصر به معرفی شخصیت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، دینی حضرت امام و دیدگاه ایشان نسبت به نوجوانان، ساده‎زیستی و مظهر مبارزه با ظلم و بی‎عدالتی پرداخته می‎شود.
روز چهارشنبه 15 خرداد هم، در قسمت دوازدهم از برنامه «دفترچه خاطرات» دکتر مرتضی میردار معاون تاریخ شفاهی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، استاد دانشگاه و  محقق تاریخ معاصر درباره ابعاد مختلف شخصیت آیت‎الله خامنه‎ای و دلایل انتخاب ایشان به عنوان رهبری انقلاب اسلامی و همچنین عملکرد 30 ساله معظم‎له صحبت می‎کند.
این برنامه ساعت 16 برای مخاطبان پخش می‎شود. بازپخش برنامه «دفترچه خاطرات» همان شب ساعت 23:30 خواهد بود.
فصل دوم برنامه دفترچه خاطرات با عناوین و مناسبت‎های مختلف و روزهای خاص تقویم در 33 قسمت 30 دقیقه‎ای به تهیه‎کنندگی روح‎الله عبدالهی و با اجرای چهار نوجوان از شبکه امید درحال پخش است.

تاریخ انتشار: دوشنبه 13 خرداد 1398