ماه میهمانی خدا در قاب شبکه تخصصی قرآن و معارف
ماه میهمانی خدا در قاب شبکه تخصصی قرآن و معارف
شبکه قرآن و معارف سیما در ماه مبارک رمضان علاوه بر پخش مراسم‌ و سخنرانی‌های مذهبی به طور زنده، برنامه‌های متنوعی در قالب های برنامهه‌های اذانگاهی، ترتیل خوانی، مسابقه و پرسش و پاسخ در زمینه احکام تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، هم‎زمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه‌هایی را در قالب‌های متفاوت و برای رده‌های سنی مختلف تهیه و تولید کرده است.
«مهمان خدا» عنوان ویژه برنامه سحرگاهی این شبکه است که همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان از ساعت 2:30 بامداد به‎صورت زنده همراه بیداردلان و سحرخیزان این ماه نورانی می‌شود.
ویژه برنامه افطار شبکه قرآن و معارف سیما «ضیافت » نام دارد که این برنامه در قالب ترکیبی همراه با مستند به بررسی زندگی علما و بزرگان دین می‌پردازد و هر روز از ساعت 19 به‎صورت زنده تقدیم مخاطبان قرآنی و معارفی تلویزیون خواهد شد.
جنگ شبانگاهی «عطر رمضان» از دیگر تدارکات این شبکه در ماه مبارک رمضان است که هر شب از ساعت 22 از بقعه متبرکه امام زاده عبدالله ابوالحسن علیه السلام و شیخ صدوق رحمت الله علیه روی آنتن می‌رود. «ترتیل خوانی جزء قرآن کریم» که همه ساله با اقبال مخاطبان تلویزیون روبه‌رو بوده است، امسال نیز هر روز در ایام ماه مبارک رمضان در سه نوبت به‎صورت زنده و تولیدی از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود. بر این اساس مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم از فضای معنوی و ملکوتی آستان مقدس حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها) هر روز پس از اقامه نماز صبح و مراسم معنوی ترتیل جز خوانی حرم مطهر رضوی با حضور زائران و دوستداران آن حضرت هر روز از ساعت 11:30 به‎صورت مستقیم و همچنین مراسم ترتیل خوانی در حرم مطهر امام خمینی (رحمت الله علیه) همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان در ساعت 18 تقدیم علاقه‎مندان می‎شود.
پخش سخنرانی آیت الله ناصری در ساعت 13:30،آیت‎الله مجتبی تهرانی ساعت 16و سخنرانی حجج الاسلام انصاریان و سید مهدی میرباقری ساعت 1 بامداد از تدارکات ویژه این شبکه در این ایام است.
همچنین تفسیر قرآن کریم برای جوانان با عنوان «بیکـران» در قالب پرسش و پاسخ دانشجویی هر روز ساعت 15 و تکرار آن روز بعد ساعت 9 صبح پخش می‎شود.
برنامه‌«هشتگ دین» ویژه ماه مبارک رمضان با محور پاسخگویی به احکام و سوالات شرعی این ماه از دیگر شبکه قرآن و معارف سیما در این ماه مبارک است. برنامه«یاد خدا» نیز با موضوعات و کارشناسان مختلف هر روز ساعت 14:30 پخش می‎شود. مسابقه «اسـرا» نیز روزهای زوج ساعت 21 و برنامه ویژه خردسالان با عنوان «منم بچه مسلمان» متناسب با این ماه مبارک هر روز ساعت 17،  تقدیم مخاطبان می‌شود.

تاریخ انتشار: شنبه 30 فروردین 1399